Copyright 2019 - Parafia pw. św. Wawrzyńca

KURSY PRZEDMAŻEŃSKIE

 

W PARAFII PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA W PNIEWACH

 

Tygodniowy 11-16 marca 2019

 

W PARAFII PW. ŚW. WAWRZYŃCA W PNIEWACH

 

Tygodniowy 10-15 czerwca 2019

 Przez dwa weekendy 6-8 i 10-15 września 2019

 

I N T E N C J E   M S Z A L N E

14.04.2019 – 21.04.2019

 

DZIEŃ

GODZINA

INTENCJA

 

 

 

 

14.04.2019

Niedziela

Palmowa

 

 

 

  7.30

 + Ilonę Bańdurską /1 rocz. śm./ - od Ewy z rodziną

 

10.00

 + Barbarę, Franciszkę, Mieczysława Pieprzyk; Halinę, Zbigniewa,

   Henryka Kupków; Teresę, Edmunda Jabłońskich

 

11.30

a/+ Za zmarłych z rodzin

b/+ Lidię, Władysława i za zm. z rodzin

 

15.00 Gorzkie Żale

+ Marię, Katarzynę, Piotra Nęcka

 

18.00

+ Jerzego, Pawła, Władysławę, tadeusza, Franciszka, Mariannę  

   Przewoźnych; za wszystkich zmarłych z rodz. Przewoźnych

   i Ks. Andrzeja Zakrzewskiego,

 

15.04.2019

Poniedziałek

7. 00

+ Włodzimierza Maćkowiaka i za zm. z rodziny

 

18.00 + Katarzynę, Franciszka, Henryka Skórów; Apolonię Fahner;

   Walentego, Ireneusza Buda

+ Za zm. z rodzin Halaszów, Dziurlejów i Musiałów

 

16.04.2019

Wtorek

  7.00

+ Katarzynę, Sylwestra i za zm. z rodziny

18.00

+ Jan Dobrzyński – od córki Ewy z mężem i dziećmi

+ Henryka Piechowiaka – od rodziny Maciejewskich

 

17.04.2019

Środa

  7.00

+ Bernarda i Bożenę Bilewskich

 

18.00

o umocnienie duchowe i odnowę parafii

+ Krystynę Faberską – od X Róży Matek Różańcowych z Chełmna

 

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

 

18.04.2019

Wielki

Czwartek

 

18:00

 

+ Kazimierza i Tadeusza Szukałów oraz Leszka Korpika

19.04.2019

Wielki

Piątek

 

18:00

 

 

L I T U R G I A

20.04.2019

Wielka

Sobota

 

20:00     a/

              b/

 

+ Joannę Majchrzak i za zm. z rodzin Majchrzaków i Korbanków

+ Kazimierza i Tadeusza Szukałów oraz Leszka Korpika

 

 

21.04.2019

Wielkanoc

 

 

  6.00                  

za Parafian

 

10.00

za żywych i zmarłych członków 3 Róży Różańcowej

 

11.30

+ Jerzego, Leona, Bronisławę Kubiak

 

18.00

+ Mariana, Esterę, Salomeę, Antoniego Przewoźnych i za zm.

   z rodziny;Anielę, Władysława Rybackich

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019

 

 

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, na Mszach św. poświecenie palm. 

Przed Mszą św. o godz 10.00 uroczyste wejście do kościoła z palmami. Zbieramy się przy dzwonnicy.

Ostatnie Gorzkie Żale o godz 15.00, następnie Msza św.

 

2. Droga Krzyżowa w Wielką Środę o godz. 19.00 na Golgocie w Białokoszycach (zapraszamy szczególnie mieszkańców Rudki, Psarc i Białokoszyc).

 

3. Uroczystośći Triduum Paschalnego:

- w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00

- w Wielki Piątek (obowiązuje post ścisły) Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00

Droga Krzyżowa w kościele o godz 15.00

Adoracja od 8.00 do 21.00

- w Wielką Sobotę uroczystości Wigilii Paschalnej i Msza św rezurekcyjna z procesją o godz.20.00 (przynosimy świece)

Adoracja od godz 8.00 do 20.00

 

4. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę:

- przed kościołem (pod krzyżem) godz 13.00 14.00 15.00

- na wioskach:

1 kapłan

Lubocześnica godz 10.00;

Białokoszyce na Golgocie godz. 10.20;

Białokoszyce u państwa Kurków 10.40;

Rudka przy figurze 11.00;

przy dawnym Millenium 11.20;

Podpniewki godz 11.40.

2 kapłan

Chełminko godz 10.00;

Koszanowo godz 10.30;

Chełmno 10.40 w świetlicy;

Konin za górą 11.00;

Koninek 11.20.

Podczas święconki zbieramy produkty na rzecz świetlicy środowiskowej Caritas;

Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

4. Zbiórki ministrantów i kandydatów na omówienie liturgii Triduum w Wielką Środę o godz. 16.00 i w Wielki Piątek o godz. 10.30.

 

5. W Triduum Paschalne można dostąpić odpustu zupełnego

- w Wielki Czwartek za pobożne odśpiewanie podczas liturgii pieśni "Przed tak wielkim Sakramentem"

- w Wielki Piątek za pobożny udział w liturgii i ucałowanie krzyża

- w Wielką Sobotę za pobożne odnowienie obietnic chrzecielnych

 

6. Adoracja wg podanego planu. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania i młodzież naszych szkół w Wielki Piątek od godz 20.00 do 21.00.

 

7. W Niedzielę Wielkanocną Msze św o godz. 6.00 z procesją, 10.00, 11.30, 18.00. W poniedziałek wielkanocny wg porządku niedzielnego.

 

8. Egzamin przed bierzmowaniem dla kandydatów z klas 8 w czwartek 25.04 w salce parafialnej

- dziewczęta o godz 16.00

- chłopcy o godz 17.15

 

9. Podziękowania

- za ofiary z I niedzieli

- za przygotowanie i liczny udział w Drodze Krzyżowej na cmentarzu,

- za ofiary złożone ostatnio na daninę diecezjalną i remont kościoła

 

10. V Bieg św. Urszuli Ledóchowskiej z terenie ośrodka w Dąbrowie w poniedziałek wielkanocny od godz. 14.00. Zapisy na stronach www.osirpniewy.pl i www. biegurszuli.pl

 

 11. Badania: USG Doppler w piątek. 26.4 od godz. 8.00 w przychodni Postęp, ul. Dworcowa 26,
rejestracja 61-29-111-45.

 

  

TERMINY PORADNI PRZEDMAŁŻEŃSKIEJ W NASZEJ PARAFII:

Klikając w zdjęcie można obejrzeć całą galerię dzięki uprzejmości pniewy24.pl

W niedzielę 29.05.2016r. zakończyliśmy obchody 150. Rocznicy Urodzin Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
 Tego dnia święta Urszula została ogłoszona Patronką wszystkich mieszkańców Pniew. 
Co piszą w Tygodniku Katolickim Niedziela  patrz tutaj

g m