Copyright 2019 - Parafia pw. św. Wawrzyńca
sobota, 17 listopad 2018 19:41

Ogłoszenie parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019

 

 

 

1. Dziś Niedziela Palmowa, na Mszach św. poświecenie palm. 

Przed Mszą św. o godz 10.00 uroczyste wejście do kościoła z palmami. Zbieramy się przy dzwonnicy.

Ostatnie Gorzkie Żale o godz 15.00, następnie Msza św.

 

2. Droga Krzyżowa w Wielką Środę o godz. 19.00 na Golgocie w Białokoszycach (zapraszamy szczególnie mieszkańców Rudki, Psarc i Białokoszyc).

 

3. Uroczystośći Triduum Paschalnego:

- w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00

- w Wielki Piątek (obowiązuje post ścisły) Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00

Droga Krzyżowa w kościele o godz 15.00

Adoracja od 8.00 do 21.00

- w Wielką Sobotę uroczystości Wigilii Paschalnej i Msza św rezurekcyjna z procesją o godz.20.00 (przynosimy świece)

Adoracja od godz 8.00 do 20.00

 

4. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę:

- przed kościołem (pod krzyżem) godz 13.00 14.00 15.00

- na wioskach:

1 kapłan

Lubocześnica godz 10.00;

Białokoszyce na Golgocie godz. 10.20;

Białokoszyce u państwa Kurków 10.40;

Rudka przy figurze 11.00;

przy dawnym Millenium 11.20;

Podpniewki godz 11.40.

2 kapłan

Chełminko godz 10.00;

Koszanowo godz 10.30;

Chełmno 10.40 w świetlicy;

Konin za górą 11.00;

Koninek 11.20.

Podczas święconki zbieramy produkty na rzecz świetlicy środowiskowej Caritas;

Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

4. Zbiórki ministrantów i kandydatów na omówienie liturgii Triduum w Wielką Środę o godz. 16.00 i w Wielki Piątek o godz. 10.30.

 

5. W Triduum Paschalne można dostąpić odpustu zupełnego

- w Wielki Czwartek za pobożne odśpiewanie podczas liturgii pieśni "Przed tak wielkim Sakramentem"

- w Wielki Piątek za pobożny udział w liturgii i ucałowanie krzyża

- w Wielką Sobotę za pobożne odnowienie obietnic chrzecielnych

 

6. Adoracja wg podanego planu. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania i młodzież naszych szkół w Wielki Piątek od godz 20.00 do 21.00.

 

7. W Niedzielę Wielkanocną Msze św o godz. 6.00 z procesją, 10.00, 11.30, 18.00. W poniedziałek wielkanocny wg porządku niedzielnego.

 

8. Egzamin przed bierzmowaniem dla kandydatów z klas 8 w czwartek 25.04 w salce parafialnej

- dziewczęta o godz 16.00

- chłopcy o godz 17.15

 

9. Podziękowania

- za ofiary z I niedzieli

- za przygotowanie i liczny udział w Drodze Krzyżowej na cmentarzu,

- za ofiary złożone ostatnio na daninę diecezjalną i remont kościoła

 

10. V Bieg św. Urszuli Ledóchowskiej z terenie ośrodka w Dąbrowie w poniedziałek wielkanocny od godz. 14.00. Zapisy na stronach www.osirpniewy.pl i www. biegurszuli.pl

 

 11. Badania: USG Doppler w piątek. 26.4 od godz. 8.00 w przychodni Postęp, ul. Dworcowa 26,
rejestracja 61-29-111-45.

 

g m